ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вартість нафти росте на тлі напруженості між Іраном і Заходом

Напередодні, виступаючи перед журналістами на відкритті Всесвітнього нафтового конгресу в Катарі, верховний комісар ЄС з електроенергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що країни Євросоюзу досягли компромісу щодо введення нафтового ембарго проти Ірану.

Нагадаємо, наприкінці минулого місяця США, Канада і Великобританія оголосили про введення жорстких санкцій відносно Ірану. Заходи стосувалися насамперед енергетичного та фінансового секторів цієї близькосхідної країни. Слідом за тим Франція запропонувала піти на більш жорсткі кроки і призупинити закупівлю країнами Євросоюзу іранської нафти.

Ці дії викликали негайну реакцію на ринку. Котирування чорного золота миттєво підскочили. Так, січневий ф’ючерс на американську нафту марки WTI досяг позначки 104 долари за барель. При цьому північноморська нафтову суміш марки Brent торкнулася позначки 111 доларів за барель.

Як стверджують аналітики, напруженість у відносинах між Заходом і Тегераном стимулює ринок, штовхаючи ціни на нафту в зону перекупленності. Якщо ситуація буде і далі розвиватися в тому ж напрямі, то вже найближчим часом можна чекати чергового стрибка котирувань.

Проте експерти вважають, що країнам ЄС буде досить складно прийти до остаточних домовленостей щодо ембарго іранської нафти. Вся справа в тому, що велика кількість країн Європи дуже сильно залежить від поставок нафти з Ірану. А на тлі істотного зниження імпорту лівійської нафти і недавніх економічних санкцій щодо Сирії подібна заборона може призвести до дефіциту цієї цінної сировини в Європі. Іншими словами, ЄС наважиться на настільки крайні заходи тільки в разі остаточного розриву з Іраном.

У той же час, за словами фінансового аналітика Костянтина Кондакова, додаткову підтримку цінам на нафту також надає напружена обстановка в Кувейті. Нагадаємо, в кінці листопада уряд шейха Насера ​​аль-Мухаммеда ас-Сабаха був змушений піти у відставку. Причиною для такого різкого кроку стали звинувачення в корупції, висловлені на адресу деяких міністрів і самого шейха. Незабаром після призначення нового прем’єра емір Кувейту шейх Сабах аль-Ахмед ас-Сабах прийняв рішення про розпуск парламенту країни.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами