ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Користувачів «сірих» мобілок знову вирішили полякати

AppleНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, запустила систему автоматизованого обліку мобільних терміналів. За словами керівника держоргану Петра Яцука, той час, коли мобільні телефони, що потрапили в Україну контрабандою, почнуть блокувати – вже не за горами.

Зараз Нацкомісія готує юридичну базу для відключення «сірих» мобілок від провідних світових виробників таких як Apple, Samsung та ін.. Розглядається два варіанти унормування процедури: через Правила надання та отримання телеком-послуг, або через законопроект. Другий варіант зажадає істотно більше часу, так як передбачає проходження нормативної розробки через парламент. Як би там не було, на думку Петра Яцука, кожен незареєстрований телефон, IMEI-коду якого немає в базі даних Нацкомісії, повинен потрапляти в чорний список і відповідно, відключатися.

Як скоро може бути введена в дію процедура відключення нелегальних мобілок в Україні, Петро Яцук не повідомив. Реалізацією цієї ідеї Нацкомісія займається з 2009 року і вже неодноразово оголошувала конкретну дату початку відключення «сірих» терміналів.

Як захистити свої права

Для того, щоб не було проблем, пов’язаних з експлуатацією мобільних телефонів, радимо почати деякі нехитрі заходи обережності.

По-перше, якщо ви купили мобільний телефон в магазині і тільки потім з’ясували, що він “сірий”, ви можете повернути апарат назад протягом 14 днів.  Може, вам просто не сподобався телефон або колір не підійшов?  А Закон про захист прав споживачів ніхто не відміняв.

По-друге, якщо ваш мобільний телефон “білий”, ви маєте тверде право на безкоштовне сервісне обслуговування, відповідно до терміну гарантії.  А якщо ваш телефон вкрадуть, правоохоронцям буде простіше його знайти за ідентифікатором IMEI або його роботу можна заблокувати, щоб злодії не змогли скористатися апаратом за призначенням.

По-третє, якщо ви вирішили ввезти мобільний телефон за кордону, ви вільно можете привезти в країну два апарати.  А для легалізації мобілки потрібно буде лише зареєструвати телефон у базі IMEI Українського державного центру радіочастот.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами