ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Рада дозволила продавати Нацбанку золото без податків

У Податковий кодекс України внесено зміни, що скасовують стягнення прибуткових податків при здійсненні операцій з дорогоцінними металами за участю НБУ. Привілеї поширюється тільки на фізичних осіб і тільки у випадках продажу ними золотого, платинового брухту Нацбанку. Компанії, що поставляють фінрегулятор дорогоцінні метали, цими ж змінами звільнені від сплати ПДВ.

За прогнозом авторів закону, звільнення постачальників золота для НБУ від податків дозволить фінрегулятору щорічно отримувати близько тонни золота!

Весь цей обсяг буде направлятися в золотовалютні резерви країни. Крім того, парламентарії дозволили не платити ПДВ компаніям, що здійснюють геологорозвідку, видобуток та виробництво дорогоцінних металів для золотовалютного запасу України. Це повинно стимулювати розвиток вітчизняного видобутку золота.

За прийняття змін проголосувало 266 з 298 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Для компенсації бюджетних втрат від скасування податків постачальникам золота НБУ, Верховна Рада встановила ПДВ для імпортерів іноземних монет із дорогоцінних металів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами