ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Отримати права і зареєструвати авто стане в два рази дешевше

реєстрація автоПерелік платних послуг ДАІ значно скоротився, деякі подешевшали. Отож, скільки коштує реєстрація авто? Наприклад, перша реєстрація нового авто та виготовлення номерних знаків обійдеться в 400 грн. Зараз за це доводиться платити більше тисячі гривень. Подешевшали і послуги з видачі прав, але виростуть ціни на іменні номери і дозвіл перевозити небезпечні вантажі.

З 1 січня одержати права і зареєструвати новий автомобіль буде значно дешевше. Уряд прийняв постанову, де чітко визначено перелік платних послуг ДАІ. Кабінет Міністрів забрав у автоінспекції більше половини наданих зараз платних послуг, а вартість решти стала набагато меншою. До компетенції ДАІ не входитиме перевірка автомобіля на викрадення, складання акта експертом-криміналістом, діагностика та оцінка автомобіля, а також обов’язковий техогляд. Нагадаємо, з серпня вступив в силу закон, що скасовує технічний контроль для приватних автомобілів. Однак водії, які займаються перевезеннями пасажирів або вантажів, як і раніше повинні перевіряти свої машини. Тільки тепер цим буде займатися не автоінспекція, а спеціально сертифіковані СТО. Деякі з них вже подають заявки до місцевих органів влади.

Цікаво, що вперше в постанові вказана точна вартість послуг ДАІ. В деяких пунктах тарифи набагато нижчі за існуючі. Наприклад, за реєстрацію та перереєстрацію автомобіля з видачею номерних знаків водії будуть платити удвічі, а в деяких випадках навіть і втричі дешевше – від 150 до 190 грн. При цьому у вартість не включені витрати МВС на виготовлення номерів. За них автомобілістам доведеться викласти ще до 200 грн. Але все ж це дешевше, ніж зараз. Сьогодні реєстрація нової машини або перереєстрація наявної обходиться водієві в суму більшу за тисячу гривень. Подешевшала і вартість одержання прав. Правда, не набагато, всього на чотири гривні.

Проте є послуги, які подорожчають. У три рази більше доведеться заплатити водіям, які перевозять небезпечні вантажі. З 1 січня така послуга коштуватиме 93 грн. Є погані новини і для тих, хто планує зробити іменні номери. Три символи будуть коштувати 300 грн. За кожний наступний буде потрібно ще по 90 грн. А якщо хтось захоче побачити на номерах графічні елементи, треба готувати 500 грн.

Експерти тільки вітають нововведення і кажуть, що знизити тарифи слід було давно. «Безумовно, це дуже позитивні зміни. У кожного водія з великим стажем було кілька автомобілів. І кожен раз їх доводиться заново реєструвати. А це чималі гроші. У новій постанові Кабінету Міністрів така послуга обійдеться більш ніж в два рази дешевше. Це не тільки спростить всю процедуру реєстрації, але і сприятиме зменшенню корупції. Адже всі водії намагаються уникати паперової тяганини. Їм легше дати хабар – і все зроблять за них», – сказав голова Професійної спілки таксистів України Василь Попик.

Але в парламенті говорять, що труднощі ще попереду. «Раніше в постановах Кабінету Міністрів не було цін на послуги ДАІ. Зараз це прописано. Все це, безумовно, позитивно вплине на роботу МВС і пересічних автомобілістів. Не варто забувати і про зворотний бік медалі. Реєстрацію автомобілів здешевили, але щоб це зробити, потрібно отримати купу довідок. А цю функцію можуть перекласти на комерційні організації, які поставлять занадто завищені ціни. Тому окрім нової постанови належить виконати ще чимало роботи», – сказав член комітету Верховної Ради з питань транспорту і зв’язку Едуард Зейналов.

Втім, представники правлячої партії кажуть, що такі проблеми потрібно вирішувати в міру їх надходження і виявлення. «Влада робить все для того, щоб спростити процедуру реєстрації. Це стосується як бізнесу, так і автомобілів. Я не думаю, що видачею довідок займатимуться комерційні компанії. Ця функція державних органів», – сказав депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами