ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Депутатська свита обходиться у сотню мільйонів

Сукупні витрати на утримання помічників народних депутатів за державний рахунок перевищують 97 млн гривень. За інформацією першого заступника голови Комітету з питань бюджету Владислава Лук’янова, згідно діючих норм оплата праці помічників кожного парламентарія обходиться бюджету в 216 тис гривень на рік.

Самі народні депутати обходяться народу значно дорожче – приблизно півтора мільйона гривень на рік. Крім щомісячної зарплати в 15 тис гривень вони отримують приблизно 20 тис компенсації службових витрат. На оздоровлення – 2 місячних оклади. На безкоштовний проїзд – 26 800 гривень, на міські та міжміські розмови – 4 890 гривень. На забезпечення житлом кожному квартиру в Києві або мільйон гривень компенсації.

Після відходу з державної служби депутат цілий рік отримує зарплату, ніде не працюючи. Розмір його пенсії дорівнює 80% рівня зарплати діючих депутатів. До кінця життя обранець має право на медобслуговування в спецлікарні.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами