ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon На Китай чекають важкі часи

Всі вже порядком втомилися від того, що увага інвесторів постійно переключається з Європи на США і навпаки. Проте останнім часом на перший план почав виходити Китай, національній валюті якого, юаню, передрікає статус валюти-притулку на найближчі 5 або навіть 10 років. Тим не менше, після публікації останніх макроекономічних показників Піднебесної, настрої учасників ринку дещо погіршилися.

Як стало відомо зі звіту в минулу середу, щорічний темп зростання експорту в країні сповільнилося в жовтні в порівнянні з попереднім місяцем, що, за словами аналітиків, не стало особливою несподіванкою, враховуючи негативний вплив зовнішніх умов на другу за величиною світову економіку. Жовтневий показник становив 15.9% і виявився млявим за останні вісім місяців.

У суботу, 10 грудня, будуть опубліковані дані з торгівлі в Китаї, і передбачається, що показники продемонструють найслабше за останні 2 роки зростання. Дані не враховують різкого спаду активності в лютому через Місячний новий рік.

Крім того, було відзначено, що, швидше за все, приріст ВВП у наступному році складе 8.9%, що також нижче показника зростання 2011 року – 9.2%, індекс ж споживчих цін підвищиться не на 5.5%, а лише на 4.6%, хоча будь-яке зростання вище 4% вважається цілком прийнятним.

Як стверджує фінансовий аналітик Костянтин Кондаков, поза всяким сумнівом, необхідно вжити заходів щодо стимулювання економіки – незважаючи на те, що подібні спади цілком нормальні, як окремі стадії економічного циклу.

Китай очікує досить важкий 2012 рік, протягом якого прогнозується підвищення цін усередині країни і зниження замовлень з-за кордону, тому багато експертів стверджують, що зростання економіки залишиться нижче 9%, тобто практично виявиться найповільнішим за останні 10 років. Хоча, до тих пір поки фінансова криза Єврозони залишається під контролем, у Китаю зберігаються шанси продати в 2012 році більше товарів, ніж в 2011.

В офіційному документі китайський уряд підтвердив також, що політика щодо збереження позитивного сальдо торгового балансу свідомо не проводиться – Китай рухається в напрямку балансу експорту і імпорту.

Керівництво країни заявило, що не маніпулює курсом юаня. Він залишається плаваючим і формується під впливом ринкових умов і попиту. Зауважимо, що китайський юань втратив близько 0.5% проти долара США після досягнення максимуму 6.3354 14 листопада. Проте валюта Китаю залишається приблизно на 3.5% сильніше американської.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами