ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Альтернатива валют – сировина

За останні два тижні котирування цін на сировинні товари зросли до максимальних рівнів після того, як ФРС США, ЄЦБ і центральні банки Канади, Японії. Англія та Швейцарія дійшли до угоди щодо заходів підвищення ліквідності на ринку з метою припинити кризу суверенного боргу Європейського регіону.

Окремо Китай прийняв рішення зменшити рівень вимог до капіталу на 50 б.п. Це відбулося вперше з 2008 року і, на думку аналітиків, свідчить про згуртованість світових запасів.

Протягом трьох торгових днів долар США знижувався проти кошика основних валют, включаючи євро та ієну, збільшуючи тим самим привабливість сировини.

Як відзначає аналітик Костянтин Кондаков, ця своєрідна інтервенція центральних банків підтримала думку економістів, що уряди країн вирішили подолати суверенний кризу шляхом знецінення валют.

Згідно з прогнозом «Goldman Sachs», в найближчі 12 місяців ціни на сировину можуть зрости на 15%. Передбачається підвищення цін на нафту марки Brent до максимумів 2008 року. Ринок сировини може опинитися в центрі уваги, якщо світова економіка уникне рецесії в наступному і в 2013 роках.

«Бичачі» настрої «Goldman Sachs» контрастують з точкою зору «JP Morgan Chase & Co». Аналітики цього банку, навпаки, знижують прогноз по ринку сировини, посилаючись на політичні промахи США та європейську кризу. Сьогоднішні дані з виробництва в Китаї, на думку інвестиційного фонду, відображають стислість економіки цієї країни вперше з лютого 2009 року. Однак, незважаючи на знижувальні ризики для світової економіки в 2012 році, товарні ринки навряд чи будуть серйозно зачеплені. Товари перевершують акції п’ятий рік поспіль, що сигналізує про послідовне підвищення попиту в економіках, що розвиваються.

«Goldman» правильно порадив інвесторам продавати нафту і мідь в квітні цього року і через місяць змінив прогноз на підвищення перед відновленням зростання цін. Зауважимо, що в листопаді локалізований в Нью-Йорку банк знизив свій прогноз на 20%.

Винятком не став банк «JP Morgan Chase», який у своєму останньому звіті також скоротив прогнози на сировину, враховуючи криза Єврозони, яка посилюється та уповільнення зростання ринків, що розвиваються. Сировинні матеріали показали обмежений потенціал до зростання і підвищення привабливості долара США.

Цільовим рівнем ціни на мідь у наступні 12 місяців залишилася відмітка 9500 доларів за метричну тонну, з урахуванням попиту в Китаї. Поставки металу на сьогоднішній день у наступні 3 місяці впали на 1.3%, до 7781.50 дол США. Згідно зі звітом, прогноз по золоту на 2012 рік залишився на рівні 1940 доларів за тройську унцію.

Таким чином, за словами аналітиків, варто звернути більше уваги на активи, відмінні від валют. Найпростіше пояснення цьому – збільшення чисельності світового населення, яке незмінно призводить до поступового підвищення попиту споживачів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами