ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ ХОЧУТЬ СКАСУВАТИ

соцдопомогаУ Верховній Раді зареєстрований законопроект № 9516 Про внесення змін до закону Про державну допомогу сім’ям з дітьми.

Відповідно до внесеного на розгляд парламенту в кінці листопада законопроекту, після того, як молоді люди розіслали запрошення на весілля і одружилися, для того, щоб новій сім’ї отримати соціальну допомогу при народженні дитини, потрібно надати додаткові довідки про склад сім’ї та про доходи всіх її членів. Також закон передбачав позбавлення права на соцдопомогу на дітей одиноких матерів, у яких зарплата перевищує прожитковий мінімум і середню зарплату по галузі.

У зв’язку з цим міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв ініціював розслідування в Кабміні з діяльності соціального блоку уряду. За його словами, цей скандальний законопроект про скасування соціальної допомоги при народженні дитини буде відкликаний урядом.

Відзначимо, на сьогоднішній день соціальна допомога при народженні дитини становить двадцять сім тисяч гривень, на другу дитину – п’ятдесят чотири тисячі гривень, а на третю дитину – сто дев’ять тисяч гривень. Цю соціальну допомогу також планується анулювати для сімей, чиї доходи перевищують середній прожитковий мінімум на дитину.

А з 1 грудня цього року в регіонах почалися перевірки одиноких матерів. На «заможність», для того, щоб відмовити у соціальній допомозі при народженні дитини, перевіряється все: наявність кондиціонера, скутера, велосипеда, навіть те з яких матеріалів зроблений ремонт.

Чинне українське законодавство передбачає, що соцдопомога буде надаватися опікуну – одному з батьків, відповідно, якщо людина яка подала заяву на допомогу звертається за місцем проживання, то довідку про те що вона не отримує вказану допомогу вона повинна принести лише з місця де вона зареєстрована, тому що соцдопомога призначається тільки одному з батьків.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами