ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon «Південний потік» може підірвати транзитну монополію України

Газопровід «Північний потік» навряд чи здатний стати повноцінною альтернативою українській газотранспортній системі в проектах поставки природного газу в країни Євросоюзу. Інша справа, за словами президента Київського міжнародного енергетичного клубу “Q-club” Олександра Тодійчука, газопровід «Південний потік», будівництво якого по дну Чорного моря зараз активно педалює Росія.

Цей проект, переконаний експерт, має істотно великий потенціал. У разі побудови газопроводу по дну Чорного моря, на новий маршрут може бути перекинута значна частка поставок російського газу, в той час як «Північний потік» здатний відібрати в України лише 10% -15% транзитного обсягу.

У той же час, Олександр Тодійчук зазначив, що обидва російських обхідних газопроводи – північний і південний, навряд чи коли-небудь зможуть зрівнятися з українською газотранспортною системою в плані надійності та в розмірі експлуатаційних витрат. Втратити український маршрут постачання газу не вигідно і Європі, адже в іншому випадку покупці російських вуглеводнів виявляться не застрахованими від різного роду несподіванок технічного характеру.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами