ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Російському Внешторгбанку знову не повернули кредит

Дія кредитного договору Мінфіну Україну з російським банком ВТБ, за яким влітку минулого року уряд отримав кредит у розмірі 2 млрд доларів, знову продовжений на півроку. Ця пролонгація – остання можливість для вітчизняного Мінфіну відтягнути повернення валютних коштів, передбачена умовами чинної угоди.

Складнощі з поверненням кредиту, заявляють урядові джерела, пов’язані з погіршенням глобальної макроекономічної кон’юнктури і ситуації на фінансових ринках світу, які привели до значного подорожчання позикових ресурсів для Україні і обмежили її доступ до ринків капіталу. У такій ситуації відтік настільки значної суми валютних коштів, як 2 млрд доларів, для нашої країни був би небажаним. Представники ВТБ пішли на зустріч українському уряду і погодилися перенести термін повернення кредиту на червень наступного року.

За умовами кредитного договору, держава платить 6,7% річних за користування коштами ВТБ. Документ містив положення, за яким Кабмін України мав права тричі пролонгувати термін повернення позикових коштів. Цим правом уряд скористався повною мірою і влітку наступного року в держави не залишиться іншого виходу, крім як повернути позикодавцеві гроші.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами