ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Фінансова «дірка» в платіжному балансі розрослася до 7 мільярдів доларів

У жовтні дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України збільшився до півтора мільярда доларів. За висновками аналітиків НБУ, такий результат став наслідком збільшення обсягів імпорту закордонної продукції машинобудування на тлі сезонного скорочення торгівлі послугами в нашій країні.

За підсумками третього кварталу поточного року негативне сальдо поточного рахунку платіжного балансу досягло значення 7 млрд доларів. При цьому в серпні-жовтні минулого року цей показник мав негативне значення в розмірі 1,4 млрд доларів. У вересні, повідомляє НБУ, впали темпи зростання експорту з 27% до 21%. Причиною тому стало погіршення ситуації на зовнішніх ринках, що спричинило зниження попиту на вітчизняну продукцію і падіння цін. Найбільше від цього постраждала вітчизняна металургія, і машинобудування.

Приплив прямих іноземних інвестицій в жовтні скоротився до 287 млн ​​доларів з 732 млн. доларів у вересні, проте в цілому з початку року приплив інвестицій склав 5,5 млрд доларів, що на 35,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами