ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon ПОДАТОК НА РОЗКІШ – казка для бідняків

Податок на розкіш, у разі його введення українські олігархи не будуть платити. На думку експерта міжнародної аудиторської компанії Миколи Матюхи, фіскальним органам буде вкрай складно довести, що заможні та впливові жителі нашої країни володіють цінним майном.

Непрямим доказом того є той факт, що за даними Державної податкової служби України в нашій країні немає жодного мільярдера. При тому, що дані авторитетних зарубіжних агентств свідчать про протилежне – мільярдери в Україні є і їх досить багато. Також і високопоставлені чиновники, судячи з їх майновим деклараціям, часто не мають навіть власного житла, а з транспортних засобів можуть «похвалитися» то автомобілем «Москвич», то велосипедом «Лелека».

Способи приховування майна від державного ока настільки відпрацьовані, що, за словами Миколи Матюхи, довести наявність у того чи іншого багатія оподатковуваного податком майна буде дуже не просто. Наприклад, нерухомість і землю можна зареєструвати на підставних осіб. Оцінити вартість предметів розкоші з-за кордону, наприклад ексклюзивних швейцарських годинників, – вельми проблематично. З цієї причини податок на розкіш платитимуть зовсім не багаті люди, а ті, хто не має достатнього впливу, щоб приховати своє майно від держави.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами