ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Криза Єврозони загрожує Великобританії

Стану економіки Великобританії зараз приділяється значно менше уваги, ніж проблемам Єврозони і США. Що є досить необгрунтованим – адже європейська боргова криза робить на цю країну нітрохи не менший негативний вплив, ніж на Америку. Як стверджують аналітики, погіршення ситуації в Єврозоні в даний час загрожує і англійській економіці.

Так, за рішенням Банку Англії програму купівлі державних облігацій була перезапущено, оскільки кількісне пом’якшення в стані дещо послабити наслідки різких і несподіваних поворотів кризи європейського регіону. У той же час, з точки зору експерта Костянтина Кондакова, покупки облігацій можна продовжувати нескінченно на тлі крихкості світової економіки. Невеликою перевагою, за словами біржового аналітика, є те, що на даний момент британські банки дещо краще капіталізовані, ніж до фінансової кризи, що ніяк не може бути використано для самозаспокоєння.

Як стало відомо, до початку наступного року обсяг закупівель казначейських паперів збільшиться приблизно на 125 млрд фунтів стерлінгів. Протоколи останнього засідання Банку Англії свідчать про те, що деякі чиновники вважають збільшення обсягів кількісного пом’якшення «цілком виправданим в установленому порядку». Однак, незважаючи на те що для більшого стимулу присутні серйозні підстави, слід дочекатися завершення поточного раунду.

Розширення програми викупу облігацій пов’язано, насамперед, зі зниженням прогнозу зростання економіки в 2012 році до 0.9% з 2.1% в поточному місяці. Даний перегляд, на думку Мервіна Кінга, в значній мірі викликаний впливом боргової кризи в Єврозоні. Що стосується інших даних, що свідчать про ослаблення британської економіки, то публікація відомостей про різке падіння роздрібних продажів у листопаді найшвидшими темпами з березня 2009 року просигналізувала про нездатність домашніх господарств впоратися з витратами в умовах високої інфляції, слабкого зростання заробітної плати і невизначеність економічних перспектив.

Скорочення витрат споживачів і млявий експорт також привели до ослаблення економіки країни.

Як бачимо, британська економіка не застрахована від турбулентності Єврорегіону і впливу його проблем на підприємства країни. Проте рішення, прийняті урядом, дозволили Великобританії побудувати відносно надійний притулок і сприяли збереженню процентних ставок на рекордно низькому рівні для підприємств і домашніх господарств.

Крім того, ці заходи зміцнили довіру і допомогли підтримати низьку прибутковість по державних облігаціях. Для збереження податково-бюджетних показників у середньостроковій перспективі може знадобитися подальше посилення грошово-кредитної політики. У разі погіршення ситуації банки, можливо, доведеться рекапіталізувати, переважно за допомогою приватних коштів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами