ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Італія піде по стопах Греції

Минулого тижня Італія в черговий раз провела розміщення своїх облігацій. Незважаючи на те, що державі вдалося залучити 10 млрд євро, прибутковість по облігаціях знову перевищила історичні максимуми. Так, наприклад, 6-місячні облігації розміщувалися під 6,5% річних, а 2-річні – під 7,81%. У порівнянні з минулим роком прибутковість італійських облігацій зросла в три рази.

Як відзначають аналітики, Італія, швидше за все, знаходиться в переддефолтному стані. Принаймні, про це говорить крива доходностей італійських держоблігацій. Справа в тому, що при нормальному розвитку економічної ситуації в країні прибутковість облігацій з більш довгим терміном погашення завжди вища, ніж у короткострокових паперів. Однак, зараз максимальну прибутковість – 7.89% – демонструють 3-річні бонди, тоді як прибутковість десятілеток становить 7,36%.

На думку фінансового аналітика Костянтина Кондакова, це пов’язано з тим, що саме середньострокові облігації становлять найбільший обсяг на ринку, а інвестори насамперед продають те, чого на ринку в надлишку.

У той же час глава Бундесбанку Вайдман у своєму п’ятничному виступі заявив про те, що «Італія поки здатна впоратися з доходностями вище 7%». Проте експерти вважають, що ситуація в цій країні близька до критичної. Оскільки викуп держоблігацій за рахунок коштів EFSF ще не оформлений законодавчо, а ЄЦБ відмовляється проводити регулярні інтервенції на борговому ринку, перспективи Італії, а разом з нею і всієї Єврозони, виглядають досить гнітюче.

У цих умовах ситуація справляє враження явно плачевної. Якщо ЄЦБ не відновить викуп італійських активів, Італія почне реалізовувати грецький сценарій. Полегшити тиск на борговий ринок Європи могли б євробонди, але Німеччина категорично противиться їх випуску. На такому тлі єдина європейська валюта продовжує здавати свої позиції. Єдиним позитивом у цій ситуації можна вважати те, що європейських виробників цілком влаштовує дешевий євро.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами