ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Погашення держборгу в 2012 році буде проблемним

У наступному році Україна зобов’язана погасити боргів перед іноземними кредиторами на загальну суму приблизно 15 млрд доларів. За словами віце-прем’єра Сергія Тігіпка, уряд спробує рефінансувати позики, термін погашення яких призначено на майбутній рік.

Знайти позикові ресурси, за допомогою яких можна було б погасити зовнішні борги без вилучення такої значної суми валюти з вітчизняної економіки, зараз не просто. В умовах невизначеності зовнішні фінансові ринки можуть виявитися закритими. У цьому випадку в уряду залишиться 2 варіанти вирішення питання: звернеться за кредитами в МВФ, Світовий банк, Євросоюз, або отримати позику у фінансово заможних країн, таких як Китай, Індія, Бразилія, Росія. Але що з цього вийде – поки прогнозувати складно.

Станом на початок жовтня цього року держборг України мав розмір 365,5 млрд. гривень і дорівнював 36% ВВП. Прем’єр-міністр Микола Азаров нещодавно заявив, що з наступного року уряд почне програму планомірного скорочення держборгу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами