ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon В Україні на дороги витрачають в 2 рази менше, ніж у Німеччині

Вартість будівництва 1 кілометра дороги першого класу (з дворядним рухом у кожному напрямку) в Україні становить приблизно 5 млн доларів. Для порівняння, в Німеччині прокладка аналогічної траси обійдеться в 9-10 млн доларів.

За словами заступника голови «Укравтодору» Євгенія Прусенко, настільки відчутна різниця у витратах досягається в основному за рахунок того, що в Україні вартість праці дорожніх працівників істотно нижча, порівняно з країнами Євросоюзу. У той же час витрати на техніку та матеріали у нас і в ЄС відрізняються мало.

Ціна бітуму в Україні практично та ж, що і в решті Європи. Техніка і технологія укладання – не відрізняються від західних. Щебінь і інші кам’яні матеріали в Європі дорожчі, але не набагато.

Євген Прусенко також запевнив, що всі матеріали, які закуповуються за державні гроші, використовуються виключно за призначенням – при будівництві і ремонті доріг. Жодна тонна щебеню чи асфальту не йде «наліво». За цим стежить цілий ряд контролюючих органів, які мають повноваження для контролю роботи дорожніх організацій.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами