ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Молокозаводи згортають виробництво масла

Вітчизняні молокозаводи стрімко скорочують випуск вершкового масла. За інформацією порталу Grain Ukraine, кількість даної продукції українського виробництва на ринку зменшилася в минулому місяці на 14% відносно вересня і на 16% порівняно з жовтнем 2010 року.

Цілком можливо, що вже цієї зими вершкове масло стане таким же продовольчим дефіцитом, як гречка минулого. З початку року переробники випустила 66,6 тис тонн вершкового масла. Левова частка продукції – з невисоким вмістом жиру, до 85%. Так, олії на ринок надійшло 6048 тонн. Високожирного масла – більше 85%, випущено в нашій країні з січня по листопад всього 43 тонни.

Причина проблеми в триваючому скороченні поголів’я дійних корів в Україні. Ще 15 років тому наша країна виробляла до 400 тис тонн олії на рік, що дозволяло повністю задовольнити внутрішній попит на цей продукт. В даний час ми експортуємо масло з Білорусі та Нової Зеландії, де стан справ у тваринницькому комплексі значно кращий.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами