ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Експерти пропонують підвищити вартість оренди Севастополя

Щорічні платежі Російської Федерації за базування її Чорноморського флоту в Севастополі повинні складати близько 2 млрд доларів. За даними директора інформаційно-консалтингової компанії Defence-Express Сергія Згурця, саме таку суму заплатили б українській владі за користування ресурсами, які віддані під базу ЧФ, приватні компанії при нинішньому рівні ставок на оренду землі та об’єктів берегової інфраструктури в Криму.

Усереднений розмір орендної ставки гектара землі в Севастополі в даний час знаходиться на рівні 1,570 млн. гривень на рік. З 1 січня влада автономії має намір підвищити ставки ще на 730 тис гривень. Чорноморський флот використовує більше 4 тис гектарів землі, за що зобов’язаний платити приблизно 10 млрд гривень на рік. Крім цього, Росія використовує 11 км причалів. За це вона повинна ще понад 1,2 млрд гривень. Якщо врахувати вартість оренди гідрографічних споруд та інших об’єктів берегової інфраструктури, якими користуються росіяни, загальний рахунок за їхнє перебування в Криму досягне 16 млрд гривень на рік.

Тим часом, за інформацією Сергія Згурця, ЧФ РФ фактично нічого не перераховує до бюджету Україні за своє перебування в Криму. Щорічно вся сума орендної плати, що стягується за його базування, йде на погашення боргу України перед Росією. При нинішньому її мізерному розмірі процес погашення боргу затягнеться до 2022 року. Якби українська влада підняла питання про підвищення орендних ставок до обгрунтованого рівня, погасити борг можна було б значно швидше.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами