ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon В Україні сповільнюється зростання доходів населення – експерт

Обсяг роздрібного товарообігу в Україні в жовтні виріс на 1,26% до 31,304 млрд. грн.  в порівнянні з вереснем.  Однак у річному вираженні темпи зростання даного показника сповільнилися з 14,6% до 14,1%.

Причинами цього, на думку Миколи Івченка, керівника інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні, є зниження темпів зростання номінальних доходів населення і споживчого кредитування, висока база порівняння.  Так, темпи зростання середньої заробітної плати у вересні склали 16,5% в порівнянні з 18,2% у серпні, а портфель споживчих кредитів збільшився всього на 2,19 млрд. грн.  проти 3,09 млрд. грн.  в серпні.

– Населення не схильне на даний момент істотно збільшувати свої споживчі витрати і робити великі покупки на тлі боргової кризи в Європі і уповільнення світової та української економік.  Це також підтверджується тим, що другий місяць поспіль знижуються обсяги гривневих депозитів фізосіб, – відзначає Микола Івченко.

Невирішені боргові проблеми в Греції та Італії продовжують тримати фінансові ринки в напрузі.  Світова і вітчизняна економіки, швидше за все, будуть сповільнюватися, що чинитиме тиск на сектор роздрібної торгівлі.  Крім того, зростаюча в Україні останнім часом вартість банківських ресурсів знизить зростання споживчого кредитування, що також буде стримувати збільшення товарообігу.  Обсяг організованої роздрібної торгівлі за підсумками 2011 року може збільшитися на 13%.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами