ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Скасування пільг слід починати з депутатів

Влада не має морального права починати скасування соціальних пільг при наявності витрат держскарбниці на забезпечення цілого ряду привілеїв для народних депутатів і чиновників вищого рангу. За словами голови політради партії «Наша України» Валентина Наливайченка, заяви представників влади про те, що у держави немає грошей на утримання малозахищених верств населення – чистої води лицемірство.

Кошти держбюджету розбазарюються не тільки на матеріальні блага для чиновників, а й розкрадаються через корупційні схеми.  Валентин Наливайченко навів дані Рахункової палати України, згідно з якими у 2010 році корупційні схеми використовувалися при проведенні 63% від загальної кількості держзакупівель.  Сумарні втрати держави від неефективного використання коштів склали близько 10 млрд гривень.  А за оцінкою міжнародних експертів ця сума в 3 рази більша.

Якби влада дійсно мала намір навести порядок у сфері державних фінансів, то починати їй варто було б з перегляду правил проведення держзакупівель.  Позбувшись від корупційних схем у цій сфері можна було б не вдаватися до таких непопулярних заходів, як скасування соціальних пільг.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами