ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Реальна інфляція в 4 рази більша за офіційну

Істинне зростання цін на товари та послуги в Україні за підсумками 10 місяців становить близько 16%.  За словами директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, державні органи статистики приховують цю інформацію.

Мінекономрозвитку нещодавно повідомило про 4,2% інфляції в січні-вересні цього року.  У жовтні, за даними відомства, інфляція була нульовою.  Однак Олег Соскін ці твердження спростовує.  За його словами, Держслужба статистики України є продовжувачем традицій своїх радянських попередників і маніпулює даними, змінюючи пропорції товарів і асортимент при зборі первинних даних.  При цьому інформація про характеристики споживчого кошика, на підставі якої ведуться розрахунки, тримається в секреті.

Свої дані Олег Соскін засновує на даних зростання цін, що надходять з оптового ринку споживчих товарів і послуг.  Ними, за словами експерта, складно маніпулювати.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами