ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon «Північний потік» українській ГТС не конкурент – міністр

Газотранспортна система України в осяжній перспективі збереже за собою статус основного транзитного коридору з транспортування російського газу до країн Європи.  Потужності газопроводу «Північний потік», на думку міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, недостатньо, щоб він міг претендувати на роль альтернативного маршруту.

Без України, переконаний міністр, поки що неможливо забезпечити потреби країн Євросоюзу в газі.  Це, не дивлячись на гучні заяви в ЗМІ, розуміють як у самій Європі, так і в Росії.  Тому розмови про можливе виключення нашої країни з числа транзитерів російського газу – чиста теорія.

Важливість ролі, яку відіграє наша країна в енергетичних взаєминах Європи та Росії, змушує українське керівництво з особливою відповідальністю підходити до прийняття рішень, пов’язаних з розвитком вітчизняних газотранспортних потужностей.  Ідеальним станом Костянтин Грищенко назвав ситуацію, в якій інтереси як постачальників, споживачів, так і транзитерів російського газу були б збалансовані і прийнятними для всіх учасників процесу.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами