ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банкіри намагаються шантажувати депутатів

У разі прийняття закону про заборону на вилучення у банківських боржників єдиного належного їм житла, кредитно-фінансові організації змушені будуть згорнути іпотечні програми. Із закликом відхилити даний законопроект до членів Комітету ВР з питань правосуддя звернулася Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз”.

На думку членів асоціації, таке рішення законодавців поставить під загрозу стабільність банківської системи, ускладнить виконання зобов `язань перед вкладниками і загальмує розвиток іпотечного кредитування в країні. Автори звернення відзначають, що в законопроекті нічого не сказано про характеристики єдиного житла, на яке заборонено звертати судове стягнення. З цієї причини недобросовісні позичальники зможуть уникнути конфіскації не тільки стандартних міських квартир, а нерухомості будь-якої площі.

Тим часом приватні клієнти банків, що мають боргові зобов’язання перед банками, вітають ініціативу законодавців з приводу заборони кредиторам викидати позичальників, які потрапили в скрутну фінансову ситуацію, на вулицю. Іпотечні програми, на їхню думку, зовсім нікуди не зникнуть, просто банки змушені будуть більш ретельно перевіряти благонадійність користувачів іпотечними кредитами перед підписанням з ними договорів і не перекладати на них абсолютно всі ризики неповернення кредитних коштів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами