ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українцям відбили охоту звертатися до суду

Депутати покращили фінансове становище судів і послабили навантаження для їх діяльності. З сьогоднішнього дня діятиме судовий збір.  Ставки на держмита не мінялися вже 18 років. Розлучатися стане дорожче в 10 разів. А судитися з ЖЕКами стане просто невигідно.

Збір розрахують, виходячи з мінімальної зарплати. Тому, звертаючись до суду, бажано бути обізнаним про розмір мінімалки. Очікується залучити до бюджету близько 2 млрд доларів, які будуть витрачені на інвентаризацію судів: комп’ютери, ремонти та інше.

Так, щоб подати заяву в господарський суд доведеться заплатити майже півтори тисячі гривень. Разом з тим від судового збору звільняються ветерани ВВВ, інваліди І та ІІ груп, чорнобильці 1 і 2 категорії, а також особи, які страждають психічними розладами, або їх представники, громадські організації інвалідів. Також не будуть платити ті, хто звертається до суду за моральною компенсацією, якщо завдано шкоду здоров’ю, при відшкодуванні матеріальних збитків внаслідок злочину, на стягнення аліметов.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами