ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Уряд схвалив програму заміщення імпортної продукції

До 2015 року уряд має намір досягти позитивного сальдо в зовнішній торгівлі в межах 1,5-2 млрд доларів на рік. За прогнозами заступника міністра економрозвитку Володимира Бандурова, для цього темпи щорічного збільшення імпорту товарів протягом наступних 3 років повинні скоротитися до 9-9,5%, а темпи зростання експорту української продукції – збільшитися 7-10%.

Основну причину проблем з торговим балансом країни в 2011 році заступник міністра економрозвитку бачить в переважаючому зростанні імпорту над експортом. З початку року приріст потоку іноземних товарів в Україну збільшився до – 39,9%, а аналогічний експортний показник має значення 31,5%. Цей дисбаланс, запевняє чиновник, привів до падіння торгового сальдо в глибокий мінус, що загрожує стабільності національної фінансової системи.

Стимулювати зростання експорту і скорочення імпорту Мінекономрозвитку має намір шляхом розвитку внутрішнього виробництва товарів, якими можна буде замінити зарубіжну продукцію на внутрішньому ринку. Для цього міністерство вже розробило спеціальну держпрограму, яка отримала схвалення Кабміну.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами