ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Без дотацій з бюджету ціни на комуналку злетять

На сьогоднішній день ціна на російський газ для України складає 546 доларів за тис кубометрів. За словами прем’єр-міністра Миколи Азарова, така ціна на 200 доларів вища, ніж та, що діє для Німеччини, яка знаходиться на 2 тис кілометрів далі від Росії в порівнянні з нашою країною.

Таку ситуацію глава уряду назвав несправедливою по відношенню до народу України. Утримувати ціни на комунальні послуги Кабмін має возмоджность тільки за рахунок виділення дотацій з держбюджету. Приватні споживачі газу платять за імпортне паливо для обігріву своїх будинків з розрахунку в середньому 866 гривень за тис кубометрів. Підприємствам ТКЕ газ відпускається за ціною 1309 гривень, що більш ніж в 3 рази дешевше його ринкової ціни.

Коштів держбюджету, за словами Миколи Азарова, для таких значних дотацій на довго не вистачить. Якщо не вдасться домовиться з керівництвом РФ про справедливу ціну на блакитне паливо для України – тарифи на газ для населення можуть зрости, адже для покриття різниці між закупівельними цінами на газ і тарифами для населення необхідно знайти 16 млрд гривень на рік.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами