ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon «Укрзалізниця» має намір і надалі скасовувати збиткові пасажирські рейси

Скасування ряду традиційних маршрутів курсування пасажирських поїздів викликано необхідністю оптимізувати економіку перевезення людей. За словами гендиректора «Укрзалізниці» Володимира Козака, всі скасовані поїзди міжміського сполучення довгий час перевозили «повітря».

Головний залізничник країни вважає причиною падіння попиту на залізничні пасажироперевезення розвиток автобусного сполучення між містами України. Крім того, конкуренцію поїздам складають авіакомпанії, які активізувалися на ринку внутрішніх перевезень і приватні маршрутники. Крім іншого, населення країни за останні 20 років скоротилося на 6 млн осіб. Між тим, кількість рейсів і графік руху поїздів у нашій країні був приблизно той же, що і за часів СРСР. Все це підштовхнуло керівництво залізничного відомства провести скорочення кількості та періодичності рейсів.

Робота з оптимізації руху пасажирських поїздів по українських залізницях, судячи зі слів Володимира Козака, не завершена. Керівництво «Укрзалізниці» проаналізує економічний ефект від решти маршрутів міжміського сполучення. Від тих, які будуть визнані економічно недоцільними – відмовляться.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами