ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Депутати підвищили розцінки на розлучення

З сьогоднішнього дня почали діяти нові тарифи на подачу судових позовів до України. Наприклад, щоб зареєструвати заяву про розлучення громадянам доведеться заплатити 92 гривні, у той час як вчора можна було внести в судову касу всього 8,5 гривень.

Підставою для підвищення судового збору стало набуття чинності нового закону «Про судовий збір». Основна новація така: раніше тарифи судових послуг визначався на основі мінімального неоподатковуваного податком доходу громадян – 17 гривень. З 1 листопада цього року збір прив’язаний до розміру мінімальної зарплати на початку року, який в січні 2011 складає 941 гривню. При збільшенні розміру «мінімалки» будуть щорічно індексуватися і суми судового збору.

Подорожчали не тільки позови, пов’язані з шлюборозлучним процесом. У 14 разів збільшився розмір збору при подачі господарських позовів. Доступніше, в результаті введення нового закону, стала подача позовів про стягнення моральної шкоди. Раніше судовий збір у таких випадках складав від 1% до 10% від суми необхідної позивачем компенсації. Тепер законодавці встановили стелю для зборів у таких справах – 2880 гривень.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами