ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Мобілки обкладуть податками і обклеять марками

Для громадського обговорення опублікований проект постанови уряду про введення маркування радіоелектронних засобів зв’язку.За словами голови Нацкомісії з регулювання зв’язку Петра Яцури, кожен ввезений в нашу країну телефон повинен буде мати спеціальне маркування.

Офіційно маркування мобілок вводиться для захисту вітчизняного ринку від неякісної продукції та запобігання, виявлення та усунення порушень законодавства у сфері телекомунікаційних послуг. Однак у НКРЗ не приховують, що основною метою ідеї з маркуванням є прагнення стягувати додаткові податки при продажу телефонів, що неминуче позначиться на ціні такого товару.

За статистикою, якою володіє НКРЗ, декларована вартість мобільних телефонів, ввезених зараз в Україну, не перевищує в середньому 100 доларів. Справжня їхня ціна при продажу на внутрішньому ринку – 300 і вище доларів. Щоб обкласти цю різницю податками і знадобитися обов’язкове маркування.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами