ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Послугами мінял користується половина покупців валюти?

У жовтні в результаті дії паспортного режиму на ринку готівкової іноземної валюти обсяги купівлі доларів і євро, зафіксовані в офіційних звітах банків, зменшилися в 2 рази. На думку директора Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України (НБУ) Олександра Дубихвіста, це свідчить про поліпшення ситуації, як і домагався фінрегулятор.

Обсяги доларів і євро, що купуються на «чорному» валютному ринку, НБУ в даний час оцінити не може через відсутність об’єктивних даних. Таким чином, якщо середнє число покупців валюти в жовтні не зменшилася, статистика НБУ свідчить, що кожен другий долар після введення паспортного режиму купується у неофіційних мінял. Тим часом, за інформацією Олександра Дубихвіста, НБУ готується дещо спростити режим купівлі іноземної валюти.

Директор департаменту НБУ повідомив, що нещодавно було прийнято постанову, згідно з якою при купівлі валюти клієнт повинен пред’явити документ, що ідентифікує його особу. Однак копія цього документа робитися не буде. Новий режим буде мати статус тимчасового. У разі стрибка обсягів придбання валюти на готівковому ринку він буде скасований.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами