ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банкіри не хочуть розлучатися з плаваючим відсотком

Законодавче регулювання сформованої практики надання кредитів здатне негативно позначиться на взаєминах позичальників і кредитодавців. На думку генерального директора асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галини Оліфер, в разі прийняття Верховною Радою закону про заборону змінювати процентну ставку за діючими споживчими кредитами може стати причиною зменшення термінів кредитування і штучного подорожчання кредитних ресурсів.

До таких небажаних наслідків може призвести зростання ризиків на ринку споживчого кредитування. Банкам складно прогнозувати як зміниться облікова політика НБУ в період дії кредитного договору. З цієї причини процентна ставка за споживчими кредитами прив’язується до облікової ставки НБУ. Якщо ж законодавці заборонять вносити подібний компенсаційний механізм в кредитні угоди – це неминуче порушить баланс прав кредиторів і споживачів фінпослуг, що призведе до негативних для ринку наслідків.

“Український Кредитно-Банківський Союз” виступає за відхилення законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав споживачів фінансових послуг”. Крім іншого, організація вважає безпідставною норму, закладену в даний законопроект, про заборону примусової реалізації майна боржника, яке не знаходилося за договором кредитування в заставі у банку.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами