ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Президент “зарубав” біометричні паспорти

На закон про введення паспортів та інших посвідчень особи з біометричними даними накладено президентське вето. Прес-служба глави держави повідомляє, що причиною такого рішення стало те, що прийнятий парламентом документ містить ризики порушення конституційних прав громадян і гарантій цих прав, загальновизнаних прав особи, основ існування демократичної правової держави, якою є Україна.

На думку президента, закон суперечить також міжнародним зобов’язанням, які має наша країна. Крім того, на думку Віктора Януковича, обов’язкова біометрізація всього цивільного населення країни – це крок назад на шляху запровадження європейських та міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини, виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС. В добавок, результатом впровадження нової системи паспортного контролю збільшаться видатки держбюджету і кожної української родини на виготовлення посвідчень особи.

Ветований документ буде повернуто до Верховної Ради. У разі якщо депутати не зможуть набрати дві третини голосів для подолання вето, документ не зможе вступити в законну силу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами