ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Справедлива вартість іпотечного кредитування в Україні – 15%

іпотечне кредитування

НБУ останнім часом відзначає пожвавлення на ринку іпотечного кредитування в Україні. За даними першого заступника голови НБУ Юрія Колобова, в країні зростає кількість фінустанов, що пропонують кредити під покупку житла, поступово відновлюється попит на даний вид фінансових послуг з боку споживачів.

До кінця вересня кількість банків, що надають іпотечні кредити, збільшилася до 40, а середні ставки стабілізувалися на рівні 16,7%. Юрій Колобов переконаний, що такий рівень цін на кредитування трохи завищений. У банків, на думку чиновника, зараз більш ніж достатньо ресурсів для зниження ставок по іпотеці. Рівень інфляції в даний час не перевищує 10%, фінустанови залучають гривню під 12-14%, кредити вони цілком можуть видавати під 15%.

За підрахунками експертів Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України, дозволити собі придбання житла прості громадяни зможуть лише тоді, коли середньостатистичні доходи кожного працюючого члена сім’ї досягнуть 2,5-5 тис гривень в місяць, а ставка іпотеки впаде до 5% річних.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами