ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Міліції заборонили просто так кидати людей в кутузку

Конституційний суд України оприлюднив рішення про визнання незаконним норму закону “Про міліцію”, яка передбачає право працівників правоохоронної органи затримувати громадян, які відмовилися коритися законним вимогам міліціонерів. За словами судді-доповідача у даній справі Андрія Стрижака, затримувати громадян міліціонери мають право лише у разі надання злісної непокори законним наказам.

Як відрізнити злісну непокору від просто непокори – член Констітуаціонного суду не роз’яснив. Суддя запропонував направити це питання законодавцям, які й зобов’язані розставити всі крапки над “і”. Поки ж положення абзацу 6 пункту 5 частини 1 статті 11 закону України “Про міліцію” визнано суперечить статті 8 Конституції України. З цієї причини міліціонери не мають законних підстав затримувати громадян за непокору і тримати їх під вартою до розгляду адміністративної справи в суді. Закон відводить на це 10 діб.

Рішення Конституційного суду дає нові аргументи у спорах з міліцією учасникам політичних акцій протесту, які останнім часом почастішали у столиці. Слідуючи логіці КСУ, міліціонери не мають відтепер права кидати демонстрантів в автозаки просто за відмову розійтися по домівках.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами