ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Зернові мита скоротили приплив валюти – експерт

Введення експортних мит на зерно скоротило поставки української сільгосппродукції на зовнішні ринки і зменшило приплив валюти в Україну. За оцінкою генерального директора Української аграрної конфедерації Сергія Стоянова, за три місяці 2011 року країна недоотримала 1,5 млрд доларів.

Кожне джерело надходження валюти в даний час вкрай важливе для України, оскільки воно сприяє стабілізації платіжного балансу національної економіки, що підтримує курс національної валюти. Введенням мита уряд перекрило цілющий струмочок доларів, який надходив від продажу зерна. Результат не забарився з’явитися. Сільгоспвиробники скоротили до мінімуму обсяг продажу зібраного врожаю. За 3 місяці такого вичікування країна втратила можливість експортувати не менше 6 млн тонн зерна до тих 3,3 млн тонн, які ми відправили за кордон.

Уряд ввів експортні мита на зерно 1 липня 2011 року. Діяли такі ставки: на пшеницю і суміш пшениці та жита – 9%, але не менше 17 євро за тонну, на ячмінь – 14%, але не менше 23 євро / тонна, на кукурудзу – 12%, але не менше 20 євро / тонна . Вже в наступному місяці після введення мит відзначено падіння експорту зерна в 5 разів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами