ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon На користувачів банкоматів збирають досьє

Окремі власники платіжних карт з недавніх пір відчули пильну увагу до своїх скромних осіб з боку державних структур. За інформацією ЗМІ, під час операції зі зняття грошей через банкомат приватні особи стали отримувати запрошення відвідати найближче відділення банку і заповнити спеціальну анкету.

Персонал відділень пояснює, що вимога анкетувати користувачів банкоматів виходить від НБУ. Фінрегулятор прийняв з цього приводу спеціальну постанову. Документ вимагає: кожна фізична особа зобов’язана вказати свої паспортні дані, ідентифікаційний код, місце роботи, посаду, номер телефону та електронну адресу. Також людина повинна розкривати інформацію про своє рухоме і нерухоме майно, рахунки в цінних паперах і вказати походження своїх доходів.

Офіційно мотивом збору настільки повних даних про приватних власників платіжних карт є необхідність оцінити ризики, які можуть бути пов’язані з обслуговуванням того чи іншого клієнта. Неофіційно циркулюють чутки, що таким чином держоргани мають намір боротися з тіньовими доходами громадян і нелегальної виплатою зарплат. Наскільки подібна практика відповідає загальноприйнятим нормам взаємовідносин громадянина і держави в демократичному світі – на це питання ще належить відповісти як держчиновникам, так і правозахисникам.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами