ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon У жовтні попит на валюту видихнеться – експерт

За підсумками нинішнього місяця розрив між купівлею і продажем готівкової валюти населенням зменшиться, прогнозують автори аналітичного огляду «ІНГ Банку України». На їхню думку, основну частину своїх гривневих заощаджень громадяни вже встигли перевести у долари.

Максимальні за останні три роки обсяги скупки готівкової валюти населенням аналітики вважають результатом розповсюджувалися серед приватних осіб побоювань з приводу перспектив падіння курсу гривні восени. У вересні зростання попиту на долар сприяли анонсувала рішення НБУ ввести паспортний режим на готівковому валютному ринку.

Проте вже в нинішньому місяці, переконані експерти “ІНГ Банк Україна», чисті обсяги купівлі повинні знизитися. Нацбанку вдасться утримати контроль над курсом шляхом проведення валютних інтервенцій, а також адміністративними заходами. З початку місяця чисті обсяги купівлі валюти на готівковому ринку, за даними НБУ, за день не перевищують 36-78 млн доларів. У вересні щоденно покупців знаходила понад 200 млн доларів.

Попит на валюту найближчим часом, за прогнозом експертів, знизиться. Однак на рівень купівлі доларів як і раніше будуть впливати девальваційні побоювання громадян і потреби у валюті малого та середнього бізнесу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами