ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Роботодавців зобов’яжуть проводити атестацію співробітників

Міністерство соціальної політики розробило законопроект про професійний розвиток працівників на виробництві.
Професійна підготовка кадрів, згідно із законопроектом, здійснюватиметься на договірній основі у вузах і ПТУ країни.

Таким чином, роботодавців зобов’яжуть навчати працівників і підвищувати їх кваліфікацію. Роботодавець може сам навчати співробітників, або ж наймати фахівців для їх навчання. При цьому розмір оплати праці повинен встановлюватися погодинно і бути не менше, ніж у працівників галузей економіки. Інструктори на час проведень занять звільняються від своїх обов’язків зі збереженням заробітної плати та робочого місця. Цікавий момент в законопроекті, що саме навчання роботодавець не повинен оплачувати, а всі витрати бере на себе безпосередньо робітник.

Крім того, роботодавці зможуть не частіше ніж раз на три роки проводити атестацію працівників. При цьому вагітні та особи в декреті, а також ті, хто має неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів, особи, які працюють за сумісництвом, від такої атестації звільняються.

По проходженню атестації працівникові вручається відповідний сертифікат.

З метою визначення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня працівників вимогам професійних стандартів впроваджується добровільна сертифікація.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами