ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Німці втомилися від “Північних потоків”

Прагнення «Газпрому» збільшити пропускну спроможність нового маршруту доставки газу в країни Євросоюзу по дну Балтійського моря не викликає підтримки у представників Німеччини. Голова правління Німецького енергетичного агентства Штефан Колер заявив, що ідея з прокладкою третьої лінії газопроводу «Північний потік» в даний час не актуальна.

Росіяни поки займаються будівництвом другої лінії «Північного потоку». Перша буде запущена в нинішньому році. Пропускна здатність її становить 27,5 млрд кубометрів газу в рік. З введенням другої черги газопроводу перекачка газу за цим маршрутом збільшиться вдвічі. Одночасно впаде обсяг транзиту енергоносіїв до Європи через українську ГТС. Росіяни не приховують прагнення максимально урізати транзит свого газу через територію нашої країни. Для чого і був запропонований проект будівництва третин нитки «Північного потоку». Однак, за словами Штефана Колера, прокладка кожної нитки – дуже витратна підприємство, інвестиції обчислюються мільярдами доларів, банки, що кредитують такі проекти, вимагають надзвичайно високого рівня надійності.

Голова правління Німецького енергетичного агентства запропонував спочатку запустити у роботу перші дві нитки газопроводу, а уже потім вивчати можливість прокладки третьої.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами