ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Турецький гамбіт посилить позиції “Нафтогазу” – експерт

У разі відмови Туреччини від імпорту російського газу Україною може отримати більше вигоди, ніж витрат. Провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко вважає, що втрата росіянами покупця в особі Туреччини може посилити позиції нашої країни на переговорах з кремлем щодо зниження ціни на газ.

Втрати України від транзиту російського газу до Туреччини, за підрахунками експертів, можуть скласти до 160 млн доларів на рік. Крім того, нерентабельними можуть виявитися поставки газу через українську ГТС в ряд країн південного напряму. Фінансові втрати нашої країни, на думку Сергія Дяченка, порівняно не великі. Проте непрямі наслідки відмови Туреччини від російського газу І перспектива для “Газпрому” втратити ще кілька країн-споживачів вуглеводнів, можуть бути нам на руку і посприяють посиленню позицій України на переговорах про надання знижки.

У випадку, якщо “Газпром” погодиться знизити ціну для Туреччини, представники нашої країни зможуть апелювати до цього прецеденту, вимагаючи аналогічних преференцій. Якщо наша країна доб’ється бажаного, гроші, втрачені на зниженні обсягів транзиту будуть з лишком відшкодовані за рахунок економії власних коштів, які йдуть на покупку російського газу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами