ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банки ніяк не виберуться зі збитків

У разі збереження сприятливої ​​ситуації у вітчизняній економіці до кінця року фінансовий результат системних українських банків може показати меншу кількість збитків, ніж у минулому році. Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко прогнозує розмір сукупного «мінуса» в межах 5-6 млрд гривень.

У минулому році загальний розмір збитків системних банків склав 13 млрд гривень.
Впевненість у зниженні збитків у президента АУБ вселяють показники роботи вітчизняної фінсистеми в січні-серпні поточного року. Сальдові збитки в цей період скоротилися, порівняно з 2010року, практично в 2 рази – до 4,553 млрд. гривень.

Між тим, попереджає Олександр Сугоняко, підстави для оптимізму щодо перспектив національної банківської системи будуть зберігатися лише до тих пір, поки ситуація в економіці буде більш-менш стабільною. У разі ж виникнення повторного кризи, ефект, який він зробить на фінансове здоров’я банків, прогнозувати складно. З цієї причини розмір збитків може виявитися куди вищим прогнозованого на даний момент.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами