ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Податківцям заборонили торкатися до ксерокопій паспортів

Скани та ксерокопії посвідчень особи громадян, які скористалися послугами покупки валюти в банківських установах, будуть зберігатися в банках і не потраплять до податкових органів. За словами голови Державної податкової служби України Віталія Захарченко, це гарантують діючі закони про захист персональних даних і банківської таємниці.

Такмі чином, ДПСУ спростовує припущення експертів про ймовірність використання даних про кількість купленої тим чи іншим громадянином валюти для з’ясування розміру його доходів. Правда, ДПСУ, за словами Віталія Захарченко, все ж має право отримати дані про купівлю-продаж валюти у банків. Але для цього податківцям знадобитися або порушити кримінальну справу проти конкретної особи чи організації, з якою ця людина пов’язана. Або здійснити виїзну перевірку банку, в якому цей клієнт обслуговувався.

У всіх інших випадках інформація про участь громадянина в валютообмінних операціях підпадає під визначення банківської таємниці. Ніхто з чиновників, за словами Віталія Захарченко, не має права отримувати доступ до такої інформації без письмового дозволу самого клієнта або судового дозволу.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами