ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon НБУ: банки не зберігають паспортні дані покупців валюти

Рішення НБУ посилити правила покупки валюти необхідне для здійснення більш строгого виконання існуючого порядку обертання іноземних платіжних засобів в нашій країні. За словами директора генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олени Щербакової, паспортні дані громадян, що збираються банками в процесі валютообмінних операцій, не зберігаються ні в які комп’ютерні бази.

Представник фінрегулятора заявила, що інформація про покупців валюти зберігається банками в документах дня. Більше з нею нічого не відбувається і з плином часу зібрані дані стираються. Нацбанк, за словами Олени Щербакової, не збирає до архіву відомості про приватних осіб – покупців валюти.

Між тим, гарантувати, що зібрані банками дані про громадян не потраплять до представників кримінального світу і не будуть використані їм на шкоду, НБУ не може. Для цього у фінрегулятора немає достатньо ефективних засобів контролю. З цієї причини заяву директора генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ навряд чи можуть погасити побоювання, що виникли у населення після введення паспортного режиму купівлі іноземної валюти.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами