ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чорний ринок зарплат справа рук держави – експерт

Завищений рівень податків, що стягуються з зарплат працюючих українців, є основною причиною тінізації доходів населення. На думку президента представництва міжнародної кадрової компанії HILL Артура Оберашером, гуманна політика госудасртва щодо малого та середнього бізнесу могла б підвищити частку «білої» зарплати на ринку праці.

Як аргумент експерт наводить розмір податків на зарплату російських трудящих – 13%. В Україну аналогічний показник складає 37%. Низький рівень заробітку в Україну перекладає ці платежі, по суті, на роботодавців. Ті, щоб зберегти свої гроші, змушені платити основну суму заробітку в «конвертах» і вести подвійну бухгалтерію.

Репресивними методами вирішити цю проблему, на думку експертів, державним органам буде вкрай складно. Адже приховування доходів вигідно в даний момент, як працівникам, так і роботодавцям. Щоб розбити це порочне коло владі слід задуматися про зниження податкового тягаря на працю, довівши рівень зборів хоча б до російських показників.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами