ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банки посилюють умови іпотечного кредитування в Україні

Середньостатистичний рівень процентної ставки на ринку іпотечного кредитування України для купівлі житлової нерухомості трохи знизився. За даними аналітиків «Ліга. Фінанси» показник зменшився на 0,05 процентних пункта до 18,17% річних.

Разом з тим, гравці ринку іпотечного кредитування в Україні як і раніше, видають кредити на житло досить неохоче. Кількість таких операцій на сьогоднішній день не велика. Вимоги, які пред’являються до позичальників, досить жорсткі.

Максимальний термін кредитування найчастіше не перевищує 10-15, правда зустрічаються ще окремі банки, готові кредитувати і на 30 років. Частка участі банку в придбанні квартири або будинку не може перевищувати 80%. Тобто п’яту частину коштів позичальник має забезпечити за рахунок власних коштів. Виключення цього правила зустрічаються лише в тих випадках, коли клієнт згоден купити житло в багатоповерхівці або котеджному містечку, з власниками якого фінорганізація підтримує спеціальні партнерські умови.

Експерти відзначають, що суворі умови призводять до застою на ринку іпотечного кредитування в Україні. Для вирішення проблеми банкірам варто знизити вартість кредитування і авансових платежів, наблизивши, таким чином, вартість послуги до нинішніх фінансових можливостей споживачів.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами