ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Паспортні дані покупців валюти можуть потрапити до криміналітету

Відома українська правозахисниця Тетяна Яблонська виступила з критикою нових правил купівлі валюти, що вступили в силу з сьогоднішнього дня. На думку експерта, збір особистих даних про громадян, що беруть участь в таких банківських операціях є кроком до створення в Україні поліцейської держави.

У цивілізованих країнах, за словами Тетяни Яблонської, є тільки одна форма контролю економічної діяльності громадян – податкова декларація. Будь-які інші методи контролю – неприйнятні. Правозахисниця висловила глибокий сумнів у тому, що вжиті НБУ заходи дійсно спрямовані на зміцнення ситуації на валютному ринку. Багаті та впливові люди та організації швидко придумають спосіб, як обійти встановлені Нацбанком добові обмеження по кількості покупки валюти. А от прості громадяни такими можливостями не володіють. Виконання ними правил купівлі валюти призведе до того, що з’явиться інформація про те, хто і скільки валюти купує.

Такого роду дані можуть стати дуже цінними, наприклад, для податкових органів. Громадянам, які купують великі суми валюти, можуть виставити вимогу сплатити податки, перевірити їхні доходи і витрати. Ще гірше, попереджають експерти, якщо дані про валютообмінних операціях громадян потраплять до кримінальних злочинців. Отримавши паспортні дані найбільш активних покупців іноземних грошей, бандити можуть організувати їх переслідування, викрадення родичів з метою викупу, квартирні крадіжки.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами