ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Індивідуальне опалення зроблять невигідним – експерт

Незважаючи на оголошену в державі програму підвищення енергоефективності, президент Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» Арсентій Блащук рекомендує споживачам не поспішати з відмовою від централізованого опалення. За словами експерта, в осяжній перспективі ціни на газ для роздрібних споживачів, тобто громадян, які використовують для опалення осель індивідуальні котли, може зрости настільки, що зробить такий спосіб отримання тепла невигідним.

В даний час приватні споживачі отримують газ по 726 гривень за тис кубометрів. Підприємства теплокомуненерго – за 1309 гривень за тис кубометрів. Індивідуальне опалення істотно вигідніше централізованого. Однак, за словами Арсентій Блащука, ціна на газ для оптових покупців, тобто для підприємств ТКЕ, буде знижена, а для роздрібних – власників індивідуальних котлів – підвищена.

Тим часом, такий підхід суперечить прагненню держави підвищити ККД використання енергоресурсів у країні. Індивідуальна опалювальна техніка дозволяє максимально ефективно використовувати газ при опаленні помешкань, в той час як технологія централізованого опалення призводить до втрат до 50% виробленого тепла при транспортуванні до споживача. Платити за перевитрату газу при цьому змушені споживачі зі своїх кишень. Збереження застарілої та неефективної системи централізованого опалення при нинішніх цінах на енергоресурси навряд чи можна буде назвати раціональною політикою влади.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами