ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Скільки коштують «швидкі гроші» у ломбардах

Взявши в ломбарді позику під заставу виробу з дорогоцінного металу, позичальникові доведеться щомісяця платити за користування нею від 15 до 27% від суми кредиту. В українських ломбардах сума кредиту, що видається клієнту під заставу товарів споживчої електроніки, в середньому становить близько 40% від її базової вартості. Про це повідомила представник ломбарду «Універсальний» Оксана Бичкова.

Невисока оцінка

Сума, що видається ломбардом, залежить від працездатності та ліквідності взятого під заставу товару. Особливо це актуально для товарів споживчої електроніки – комп’ютерів, мобільних телефонів, відео-та фотокамер – підданих сильному моральному старінню. При оцінці таких застав ломбарди закладають ризики з неповернення кредиту, внаслідок чого вартість навіть нової електроніки занижується в рази.

Для побутової техніки та мобільних телефонів у кожному ломбарді є спеціальний прайс із зазначенням оціночної вартості тієї чи іншої моделі. Лихварі дивляться в основному на стан і комплектність моделі.

«За новий ноутбук, вартістю 5 тис. грн. можна отримати близько 2000 тис. грн. При погашенні кредиту через 30 днів позичальникові необхідно буде виплатити крім тіла кредиту ще й відсотки за користуванням позикою – близько 450 грн. “, – Говорить Оксана Бичкова.

Сума ломбардної позики може досягати і 70-75% від оцінної вартості застави, якщо в якості останнього виступають вироби з дорогоцінних металів. За словами експертів, на вартість, наприклад, золота впливає вага, проба і стан виробу. За користування такими позиками потрібно буде платити до 0,5-0,9% на добу (або близько 15-27% на місяць).

У свою чергу «автолихварі», як правило, видають на руки 50-80% від ринкової вартості машини. У середньому день користування автоломбардною позикою обійдеться в 0,15-0,25% (4,5-7,5% на місяць).

Правда, чим авто дорожче, тим заставне покриття нижче. «Під автомобіль за $ 150-200 тис., як правило, дається кредит у розмірі половини його вартості. Ломбард страхується, так як дорогу машину на ринку продати дуже важко», – каже керівник «Євроломбарда» Андрій Дашкевич.

Будь-яка застава

Більшість українських ломбардів приймають в якості забезпечення практично будь-яке майно, що має цінність і відповідає критеріям застави. «Це можуть бути вироби із золота, столового срібла, діаманти, мобільні телефони, побутова і офісна техніка, аудіо-відео апаратура, рибальське спорядження, музичні інструменти», – розповідає представник ломбарду «Скарбниця» Іван Іпатов.

В основному лихварі не видають кредити під ті предмети застави, оформлення яких пов’язане з отриманням додаткової дозвільної документації або державної реєстрації, наприклад, цінних паперів, нерухомості. Такі позики не тільки складні, але і затратні в оформленні.

Основна частка виданих лихварями кредитів доводиться під заставу виробів з дорогоцінних металів. За оцінками експертів, це близько 92-95% від загального обсягу ломбардних позик. «Друге місце за популярністю займають мобільні телефони, а замикає список побутова і офісна техніка», – каже Іван Іпатов.

За словами експертів, близько 90% українців, які скористалися послугами ломбардів, повертаються за предметом застави.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами