ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Швейцарський франк на порозі девальвації

Стрімке підвищення курсу швейцарського франка робить неконкурентоспроможними на зовнішніх ринках товари цієї країни. Нацбанк Швейцарії оголосив про можливість включити друкарський верстат, щоб не допустити подальшого зростання вартості своєї національної валюти.

Емітент валюти прийняв рішення почати випуск грошей у випадку, якщо вартість євро впаде нижче 1,2 швейцарського франка. Відразу ж після цього котирування франка на міжнародному валютному ринку впали на 8,4%.

Зниження довіри до швейцарського франку змусило інвесторів включитися в пошуки нової резервної валюти для заощадження своїх капіталів. Західні експерти радять придивитися до норвезької крони. Ця валюта протягом року зміцнилася на 4,5% проти дев’яти провідних міжнародних валют за даними Bloomberg. Тим часом Мінфін Норвегії не забарився попередити, що в разі зростання курсу валюти до рівня, що загрожує зовнішній торгівлі, уряд країни також змушене буде вжити заходів для стримування таких процесів.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами