ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Валюту можна буде купувати за закордонним паспортом

Чинне законодавство не містить чіткий перелік посвідчень особи, обов’язкових для здійснення банківських операцій та касових операцій. У роз’яснювальному листі НБУ від 04.08.2011 р. № 11-227/3469-9226 про використання закордонного паспорта громадянина України право визначати список документів, на підставі якого здійснюється ідентифікація клієнтів, надані банкам.

Відомство зазначає, що внутрішній паспорт, відповідно до законодавства, є основним документом, що посвідчує особу громадянина України. Разом з тим, закордонний паспорт також є документом, що засвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Їм можна користуватися при здійсненні банківських операцій та укладанні цивільно-правових угод.

Дотримуючись духу і букві роз’яснень НБУ, чинне законодавство не забороняє використовувати закордонний паспорт при купівлі іноземної валюти на території України в банківських відділеннях. Пред’явлення посвідчення особи при купівлі валюти стане обов’язковим з 23 вересня цього року. Документ, який використовується при цьому, повинен містити не тільки ПІБ громадянина, а й відомості про місце його проживання.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами